BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

HIDROFORŲ PAJUNGIMAS IR PRIEŽIŪRA

Automatinė vandens tiekimo sistema (liaudyje vadinamas hidroforu) yra įrengiama gyvenamuose namuose arba kitose patalpose, kuriose žiemos metu oro temperatūra yra aukščiau 0 °C. Jei hidroforą laikysite patalpose kuriose yra minusinė oro temperatūrai, vanduo esantis vandens siurblyje užšąla ir sugadina siurblį.

Klojant polietileninius vamzdžius (rekomenduojamas vamzdžio skersmuo 32 mm), būtinas nuolydis, nuo hidroforo į šulinio pusę. Nes prieš paleidžiant hidroforą, įsiurbimo vamzdis ir pats siurblys pripildomas vandens pro siurblio korpuse įtaisytą piltuvą (tam yra paliktos angos, užsuktos kamščiais). Vamzdžiai užkasami po žeme, tokiame gylyje, kad tiekiamas vanduo žiemą neužšaltų. Rekomenduojama vamzdį užkasti bent jau 1,2 m gilyje. Siurbimo vamzdžio gale būtina įtaisyti atbulinį vožtuvą tam, kad vanduo iš jo neištekėtų atgal į šulinį. Jei sistema sandari ir pripildyta gerai, vanduo iš įsiurbimo vamzdžio  ir siurblio neišteka.

Be to, visais atvejais šulinio vandens gylis turi būti pakankamas įsiurbimo vamzdžio antgaliui įrengti pagal technines normas. Antgalis turi būti panardintas po vandeniu bent 0,5 m gylyje, o atstumas nuo antgalio iki šulinio dugno taip pat turi būti bent 0,5 m.  Automatinės vandens tiekimo sistemos (hidroforai) iš gilių gręžinių ir gilių šulinių vandeniui tiekti netinka, kadangi jų įsiurbimo gylis ribotas. Maksimalus atstumas nuo hidroforo iki vandens paviršiaus negali viršyti 8 m. 10 m į toli tai tas pats kas 1 m į gilį. Žiūrėti į piešinėlį apačioje.

Hidroforo spaudimas reguliuojamas spaudimine  rele, kuri dažniausiai įtaisyta prie siurblio. Norint sureguliuoti slėgį hidrofore, reikia atsukti spaudiminės relės dangtelį. Nuėmus relės dangtelį matome dvi spyruokles. Viena yra ilga, o kita trumpa. Veržiant ilgąją spyruoklę sukeliamas apatinis ir viršutinis spaudimo lygis hidrofore. O veržiant tik trumpąja keliama viršutinė spaudimo riba hidrofore. Naujame hidrofore spaudimas būna sureguliuotas gamintojo, tad reguliuoti nerekomenduojama.

HIDRFORŲ PROBLEMOS

Jei hidroforas dirba sausa eiga, gali būti tuščias įsiurbimo vamzdis arba nukritęs vandens lygis šulinyje. Jei hidroforas dirba ir užsukus vandens čiaupą, o stuktelėjus per relę išsijungia, vadinasi užkalkėjo relės vamzdelis. Jei hidroforas nebekelia spaudimo gali būti keli variantai(trūkęs riebokšlis, sudilęs darbo ratas, susikraipiusi sparnuotė) tokiu atveju geriau kreiptis į meistrus. Jei hidroforas pradeda tankiai junginėtis, tai išsiplėtimo inde trūksta oro. Tokiu atveju būtina spūstelėti išsiplėtimo inde esantį ventilių. Jei per ventilių veržiasi vanduo, vadinasi jūsų išsiplėtimo inde esantis maišas yra suplyšęs ir jį reikia pakeisti. Kitu atveju tiesiog pripūskite oro į išsiplėtimo indą. Išsiplėtimo inde oro slėgis turi būti 0,1-0,2 atmosfera mažiau, nei siurblio apatinė įsijungimo riba. Norint TEISINGAI nustatyti koks slėgis yra išsiplėtimo inde, būtina:

 1. ištraukti hidroforo šakute iš elektros lizdo (Prieš ištraukiant šakutę iš elektros lizdo pasižiūrėkite į manometrą kokia yra apatinė siurblio įsijungimo riba)
 2. atsukti vandens čiaupą esantį vonioje ar virtuvėje ar kitoje vietoje
 3. tada automobiliniu manometru matuojame, slėgį išsiplėtimo inde
 4. jei apatinė hidroforo įsijungimo riba yra 1,3 (žiūrėti į manometrą kuris yra pritvirtintas prie siurblio) atmosferos, tai išsiplėtimo inde slėgis turi būti 1,1 -1,2 atmosferos. Išsiplėtimo inde slėgis turi būti 0,1-0,2 atmosfera mažiau, nei siurblio apatinė įsijungimo riba.

Išvykstant iš namų ilgesniam laiko tarpui, rekomenduojama hidroforą išjungti iš elektros tinklo. Nes jei pratrūktų vamzdžiai, sugestų kranas ir t.t. visą šulinį siurblys perpumpuotų į tą patalpą kur įvyko gedimas. Namuose galite rasti ne tik visą šulinio vandenį, bet ir sugedusį hidroforą.

Patiko (76)

Rodyk draugams

komentarai (3) | “HIDROFORŲ PAJUNGIMAS IR PRIEŽIŪRA”

 1.   furfPaydayWer rašo:

  skaityti visa dienorasti, labai geras

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 2.   autoreka rašo:

  Geras ir tvarkingas aprašymas apie hidroforus :)

 3.   Vladas rašo:

  Sveiki , reikalingas 40litr. Slėgio indas. Jei turite kiek kainuotu. Ačiu

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Rašyk komentarą